CZ

Aktuality

Montáž v Ghaně

V minulém měsíci jsme instalovali destilační zařízení pro výrobu exotického - afrického ovoce v hlavním městě Ghany (Accra).  Destilační kotel 300 litrů, osazený třístupňovou kolonou a speciálně navržený systém pro místní tropické podmínky je již v provozu a my jsme se mohli těšit po týdenní montáži na první destiláty z banánů, pomerančů a ananasu. Vzhledem k tomu, že země jako je Ghana, disponuje velmi kvalitním ovocem, podepsalo se to i na chuti těchto výsledných destilátů, které nás velmi příjemně překvapili. Destiláty se podařilo vydestilovat s velmi vysokým obsahem aromatických látek a chutí. 

 

Vystavovali jsme na Veletrhu v Rakousku.

Ve dnech od 8. 3. do 11. 3. 2024. jsme se zúčastnili mezinárodního veletrhu AB HOF 2024 v Rakousku. Na veletrhu, zaměřeném zejména pro lihovary, jsme představili naše nejmodernější technologie, ale i malé domácí pálenice.

Děkujeme všem, kdo nás navštívil v našem výstavním stánku. Těšíme se na Vás na další výstavě v roce 2025.

Vystavovali jsme na Veletrhu v Německu.

Ve dnech 23. - 25. 2. 2024. jsme se zúčastnili mezinárodního veletrhu FRUCHTWELT 2024. Na veletrhu, zaměřeném zejména pro lihovary, jsme představili naše nejmodernější technologie, ale i malé domácí pálenice.

Děkujeme všem, kdo nás navštívil v našem výstavním stánku. Těšíme se na Vás na další výstavě v roce 2026.

Pěstitelská pálenice Old Distillery Žešov

V červenci roku 2023 jsme spustili další pěstitelskou pálenici z našich dílen pod názvem Old Distillery Žešov.  Podařená sestava tří destilačních kolon.

Destilační kolona 300 L a dvě destilační kolony o objemu 150 L, jsou vyhřívané elektrickými spirálami a kompletní sestava je řízena chytrým dotykovým panelem.

Destilační linka pro zpracování 1 500 litrů destilátu za den.

V květnu 2023 jsme v Ukrajinském městě Umaň spustili novou destilační linku. Jedná se o destilační sestavu dvou kotlů ALAMBIC o objemu 500 litrů a jednu destilační kolonu o objemu 500 litrů.

Toto uspořádání jsme zvolili zejména proto, že zákazník disponuje velkým množstvím skladovaného ovoce a fermentované kaše z jablek a hrušek, které podléhají rychlé zkáze.

Ovocný lihovar v Tešmáku na Slovensku

Dodali jsme ovocný lihovar o kapacitě 600 + 300 L. Technologii jsme namontovali na Slovensku v obci Tešmák. Tento lihovar zpracuje za 24 hodin 7 tun ovocného kvasu a vyrobí v průměru 700 L ovocného destilátu za jeden den. Kompletní dodávka technologie je provedena v exkluzivním designu, který jsme navrhli do daného objektu tak, aby byl na míru šitý těmto prostorům.

Poděkování

Jen díky mému otci můžeme dělat takové parády a nejmodernější destilační zařízení do celého světa. A my mu za to děkujeme za jeho trpělivost s námi, za jeho zlaté ručičky a za vše co nám předal a naučil nás. Ukázal nám, kterým směrem se vydat, vyšlapal nám chodník a my po něm pokračujeme.

Janča Bronislav - jednatel společnosti.

Pivovar Modrá hvězda

Pro zákazníka, který vlastní svůj pivovar v Dobřanech - Modrá hvězda, jsme vyrobili tento krásný lihovar pro výrobu pivovice. Moderní zařízení může vyrábět nejen pivovici ale i vinné a ovocné destiláty. Ohřev technologie je kombinovaný, a to elektřinou 52kW nebo párou. 

Nová kolona pro výrobu Ginu

Představujeme Vám novou destilační kolonu pro výrobu Ginu. Technologie vychází ze standardní destilační kolony, doplnili jsme ale samostatnou vaporizační komoru, čímž umožníme průtah lihových par přes naplněný košík.

Prohlídka našeho showroomu

Ve spolupráci s Centrem exkluzivních destilátů si vám dovolujeme nabídnout registraci k prohlídce našeho showroomu – Ovocného lihovaru a Pěstitelské pálenice.

Rok 2019 a nové výzvy pro rok 2020

Rok 2019 se zapisuje do historie naší společnosti Kovoděl Janča s.r.o. V uplynulém roce jsme zaznamenali rekordní poptávku nových zákazníků po destilačních kolonách. Většina poptávky směřovala s úvahou zákazníka, vybudovat pěstitelskou pálenici nebo ovocný lihovar, nebo nově poptávaných technologií pro výrobu Ginu či pivovice.

Expedice do NORSKA

Po více jak jednom roce, kdy zákazník u nás uzavřel objednávku na destilační linku pro výrobu GINU, si v tomto měsíci (březen 2019) u nás přebírá tento jedinečný systém, na kterém bude destilovaný GIN.

Kučerovo nám. 2032, 688 01 Uherský Brod, Česká republika

Kovoděl
Janča s.r.o.

Pěstitelské pálenice
a ovocné lihovary

SPECIÁLNÍ
TECHNOLOGIE

DESTILAČNÍ
KOLONY

MALÉ
PÁLENICE

ZPRACOVÁNÍ
POTRAVIN

NÁHRADNÍ DÍLY
A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Sledujte nás

Menu
Update cookies preferences